Jak tanio zrobić film reklamowy?

Nasze sprawdzone sposoby przy pracy z Klientami

Jak tanio zrobić film reklamowy, i czy jest to w ogóle możliwe? Jeśli weźmie się pod uwagę kilka punktów, to stworzenie niedrogiej realizacji jest jak najbardziej realne.

Nie od dziś wiadomo, że nikt nie lubi wydawać więcej, niż potrzebuje. Określając na początku swój budżet i dzieląc się tą informacją z wykonawcą, możesz być pewien, że dołoży on wszelkich starań w oszacowaniu czasu, niezbędnego sprzętu oraz pracy jaką musi wykonać, by rzetelnie wycenić film.

5 sposobów na tańszą produkcję filmu reklamowego.

 

1. Ilość dni zdjęciowych

Ilość dni zdjęciowych jest jednym z głównych wyznaczników ceny produkcji. Na to, czy dany film uda się zrobić w jeden, czy dwa i więcej dni składa się wiele czynników. Niemniej najważniejsza w tym wszystkim jest dobra organizacja pracy. Dlatego do każdej realizacji powinien powstać harmonogram, który pozwala trzymać się wcześniej ustalonego planu. Ponadto pozwala on na zrobienie filmu według wszystkich wytycznych oraz określi jasno ilość potrzebnego czasu na dostarczenie gotowej realizacji.

 

2. Storytelling

Prosty czy wielowątkowy scenariusz ze storyboardem? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Przy produkcji filmów reklamowych ważna  jest jedna zasada… ufać swoim pomysłom. Dodatkowo zespół pomaga umiejętnie stworzyć historię, która w nieszablonowy sposób przedstawi produkt bądź usługę. Przy szukaniu partnera do produkcji filmu warto zapoznać się wcześniej z jego dotychczasowymi realizacjami. Poprzez krótkie rozeznaniu zapoznajemy się ze stylem i techniką wybranej grupy filmowej. Warto zawsze mieć na uwadze zdolność do kreatywnego podejścia do projektu.

Zadzwoń do nas.
To najszybszy sposób.

tel: 533 438 894
tel: 663 751 158

 

natalia award 2020 wersja strona

Napisz do nas.
Wyjaśnimy każdą wątpliwość!

 info@motionpikczer.com

 

3. Organizacja produkcji

Organizacja produkcji to w dużym uproszczeniu angaż aktorów, statystów, znalezienie odpowiedniej lokacji lub studia potrzebnego w trakcie pracy nad filmem. Wiedza na temat miejsc korzystnie wyglądających w kamerze i ich umiejętne wykorzystanie jest korzyścią, która pozwala zaoszczędzić pieniądze na samodzielnych poszukiwaniach.

 

4. Dobór sprzętu

Wbrew pozorom o dobrym filmie nie świadczy ilość sprzętu na planie, ale jego jakość. Ponadto warto postawić na ekipę ze sprzętem, która posiada go na własność. Wtedy mamy pewność, że operatorzy doskonale znają jego potencjał i wiedzą jak najlepiej go wykorzystać.

 

5. Kanał emisji

Działania promocyjne w Internecie czy dystrybucja w telewizji. Być może lepiej będzie wyprodukować jeden 3 minutowy film na stronę WWW lub trzy krótkie 20 sekundowe spoty na Facebooka promujące produkt? W głównej mierze zależy to od grupy docelowej oraz zasięgu, który chcemy uzyskać. Z pomocą ekipy filmowej powinniście wybrać wspólnie najlepsze narzędzia.